TERRA

Terra InfoPaper

TERRA InfoPaperChcesz wiedzieć więcej o CANNA TERRA? W tym infopaper wyjaśniamy wszystko o uprawie w mieszankach na bazie torfu. Jest to uprawa generalnie najłatwiejsza.

Pobierz
Mieszanki na bazie torfu, ogólne informacje

Mieszanki na bazie torfu, ogólne informacje

Nie każde podłoże ogrodnicze nadaje się do uprawy odmian szybko rosnących. Trzy najważniejsze czynniki, które należy wziąć pod uwagę to struktura, wstępne nawożenie i poziom pH. Odpowiednie wstępne nawożenie i poziom pH mają ogromny wpływ na wielkość zbiorów. Podłoże ogrodnicze, wełna mineralna i włókna kokosowe to trzy najważniejsze podłoża uprawowe dla roślin szybko rosnących.

Zawartość mieszanki glebowej

Zawartość mieszanki glebowej

Od struktury podłoża ogrodniczego zależy, ile wody i powietrza dostanie się do korzeni. Dostęp do tlenu jest bardzo ważny dla korzeni i mikroorganizmów żyjących w środowisku korzeniowym

Różne rodzaje torfu

Różne rodzaje torfu

Istnieje wiele rodzajów i odmian torfu wysokiego. Jego charakterystyka zależy między innymi od głębokości, z jakiej jest wydobywany, sposobu wydobycia oraz od warunków klimatycznych w rejonie wydobycia. Przesuwając się od góry ku dołowi możemy spotkać następujące rodzaje torfu:

CANNA TERRA składniki odżywcze oraz mieszanki

CANNA TERRA składniki odżywcze oraz mieszanki

Niemal od momentu wprowadzenia na rynek Terra Vega i Terra Flores stały się one najczęściej stosowanymi na świecie substancjami odżywczymi do upraw w krótkim cyklu i dla roślin szybko rosnących.

Używanie mieszanek

Używanie mieszanek

Torf jest z natury stosunkowo kwaśny (pH 3,5–4,5), dlatego należy dodać trochę wapna, aby zwiększyć poziom pH. Gotowe podłoża ogrodnicze zawsze zawierają wapno. Ilość wapna, jaką trzeba dodać, zależy od składu torfu. Na przykład do torfu ogrodowego zawsze trzeba dodać więcej wapna niż do miału torfowego.