Nasze czyste dodatki są wyprodukowane z wyjątkowych składników, podobnie jak nasze odżywki (CANNA TERRA, COCO, AQUA i COCO). Wszystkie nasze dodatki są w 100% kompatybilne. Proszę stosować razem z odżywkami CANNA w celu uzyskania lepszych rezultatów.

  Trace Mix

  CANNA TRACE MIX zawiera kilka mikroelementów, które są niezbędne dla roślin. Te mikroelementy są stosowane w kilku systemach enzymatycznych i z tego powodu mają wpływ na wzrost rośliny.

  TRACE MIX to nawóz mineralny, który najlepiej nadaje się jako odżywka uzupełniająca, w celu stymulowania wzrostu i kwitnienia rośliny. Oprócz tego może służyć do ograniczenia niedoboru mikroelementów.

  Azot

  AZOT odgrywa ważną rolę w syntezie białek i w metabolizmie, który jest niezbędny do rozwoju roślin. Może być stosowany przy niedoborze azotu i jako odżywka uzupełniająca stymulująca wzrost. AZOT to również niezbędny składnik odżywczy w celu poprawy produkcji soku.

  Ciecz może być absorbowana bezpośrednio przez roślinę, co poprawia rozwój wegetatywny.

  Fosfor

  CANNA FOSFOR oddziałuje na kwiat i wtórne metabolity, a ponadto, dzięki swojej płynnej formie, może być bezpośrednio absorbowany przez roślinę.

  FOSFOR to idealny produkt do stymulacji kwitnienia lub w przypadku niedoboru fosforu w roślinie. Jest to niezbędny pierwiastek, który odgrywa główną rolę w systemie energetycznym rośliny.

  Magnez

  Magnez to centralny pierwiastek w chlorofilu, tym samym jest niezbędny do fotosyntezy. Ponadto magnez wywiera wpływ na inne barwniki i procesy fizjologiczne. To czyni go pierwiastkiem niezbędnym dla wzrostu rośliny.

  Magnez może być absorbowany bezpośrednio przez roślinę, a efekty możemy obserwować już po niedługim czasie. Może być stosowany jako nawóz w przypadku niedoboru magnezu i jako odżywka uzupełniająca do stymulowania wzrostu i kwitnienia.

  Wapń

  Tkanki roślin są optymalne wzmocnione przez wapń. Wzmacnia ścianę komórkową, oddziałuje na wzrost hormonów i reguluje transport wody i substancji odżywczych w roślinie. Płynny wapń może być ponadto absorbowany bezpośredni przez roślinę, tym samym tkanka komórkowa jest natychmiastowo wzmocniona.

  WAPŃ może być stosowany jako nawóz wapienny w celu uzupełnienia niedoboru wapnia lub jako odżywka uzupełniająca do stymulacji wzrostu.

  Żelazo

  Żelazo pełni liczne ważne funkcje w metabolizmie roślinnym, co czyni z niego niezbędny pierwiastek. Odgrywa główną rolę w fotosyntezie i znaczną rolę podczas produkcji chlorofilu. Ponadto wywiera znaczący wpływ na procesy fizjologiczne i na energię systemu.

  Żelazo może być absorbowane bezpośrednio, może być zmieszane z wszystkimi nawozami i jest stabilne w jakimkolwiek pH. Jest to produkt idealny w celu uzupełnienia niedoboru żelaza oraz stymulowania wzrostu i kwitnienia.

  Potas

  Stosując CANNA ORGANO POTAS jesteś w stanie optymalnie poprawić jakość i ilość kwiatów. Produkt ten tworzy ścianę komórkową, a następnie zwiększa odporność kwiatu. CANNA ORGANO POTAS poprawia jakość kwiatów, białka, syntezę cukrów, następnie gospodarkę wodną oraz transport wody i substancji odżywczych w roślinie.

  Nawóz ten nie powinien być łączony z magnezem i nawozami zawierającymi wapń. Jako nawóz potasowy może być stosowany na przykład przy niedoborze potasu lub jako dodatkowa substancja odżywcza do stymulowania kwitnienia.

  Trace Mix

  Ten nawóz mineralny zawiera różne pierwiastki śladowe (0,06% Fe (DTPA i EDDHA), 0,07% Mo, 0,06% Cu, 0,6% Mn, 0,3% B i 0,3% Zn).

  Pierwiastki śladowe są niezbędne dla roślin. Są wykorzystywane przez kilka systemów enzymatycznych i przez to wywierają wpływ na wiele procesów mikroskopowych oraz utrzymanie równowagi energetycznej, a także na ogólny rozwój rośliny.

  Płynną mieszankę pierwiastków śladowych można łączyć z większością nawozów, z wyjątkiem nawozów zawierających stężony wapń. Płynna mieszanka pierwiastków śladowych może zostać natychmiast wchłonięta przez roślinę.

  Zastosowanie

  • Stosować w przypadku niedoboru pierwiastków śladowych
  • Stosować jako dodatkowy środek stymulujący wzrost i kwitnięcie

  Dawkowanie

  1-2 ml na 1 litr wody.

  Ostrzeżenie

  Dobry nawóz zawiera wszystkie niezbędne elementy w odpowiednich proporcjach. Podczas ustalania dawki należy zachować ostrożność - przedawkowanie może być szkodliwe dla rośliny!

  Azot

  Ten nawóz mineralny zawiera 27% N. (Zawiera: 6% amonu, 11% azotu amidowego i 10% azotanu. Zawiera również 2,5% MgO oraz 6,5% CaO).

  Azot jest niezbędny dla roślin. Odgrywa wiodącą rolę w syntezie białka oraz metabolizmie energii, tak więc ma kluczowe znaczenie dla rozwoju rośliny. Co więcej, wywiera on wpływ na chlorofil, DNA i metabolity wtórne. Azot zwiększa również wytrzymałość rośliny.

  Płynny nawóz azotowy może być natychmiast wchłaniany przez rośliny i stymuluje wzrost roślin.

  Płynny nawóz azotowy można łączyć z większością innych nawozów, z wyjątkiem nawozów zawierających stężone siarczany.

  Zastosowanie

  • Stosować jako nawóz azotowy, między innymi w przypadkach niedoboru azotu (również w trakcie fazy wzrostu rozrodczego)
  • Stosować jako dodatkowy środek stymulujący wzrost

  Podawanie

  Łącznie z roztworem zawierającym odżywkę lub poprzez opryskiwanie liści (1 ml/l).

  Dawkowanie

  1-2 ml na 1 litr wody.

  Ostrzeżenie

  Dobry nawóz zawiera wszystkie niezbędne elementy w odpowiednich proporcjach. Podczas ustalania dawki należy zachować ostrożność; przedawkowanie może być szkodliwe dla rośliny!

  Fosfor

  Ten nawóz mineralny zawiera 20% P2O5.

  Fosfor jest niezbędny dla roślin; stanowi istotny składnik fosfolipidów i fosfoprotein. Odgrywa również wiodącą rolę w utrzymywaniu równowagi energetycznej. Co więcej, fosfor wywiera wpływ na kwitnięcie roślin oraz na metabolity wtórne.

  Płynny nawóz fosforowy może zostać natychmiast wchłonięty przez roślinę. Płynną mieszankę pierwiastków śladowych można łączyć z większością nawozów, z wyjątkiem nawozów zawierających stężony wapń.

  Zastosowanie

  • Stosować jako nawóz fosforowy, między innymi w przypadkach niedoboru fosforu
  • Stosować jako dodatkowy środek stymulujący kwitnięcie

  Dawkowanie

  1-2 ml na 1 litr wody.

  Ostrzeżenie

  Dobry nawóz zawiera wszystkie niezbędne elementy w odpowiednich proporcjach. Przedawkowanie fosforu może doprowadzić do powstania niedoborów potasu, wapnia i pierwiastków śladowych. Dlatego podczas ustalania dawki należy zachować ostrożność; przedawkowanie może być szkodliwe dla rośliny!

  Magnez

  To nawóz mineralny zawierający 7% MgO i 14% SO3.

  Magnez jest niezbędny dla roślin. Magnez stanowi centralny atom chlorofilu i dlatego ma kluczowe znaczenie w procesie fotosyntezy. Magnez wpływa również na barwniki i inne procesy fizjologiczne.

  Płynne sole epsom mogą zostać natychmiast wchłonięte przez roślinę, wywołując szybkie i widoczne efekty.

  Płynnych soli epsom w postaci stężonej nie można łączyć z nawozami zawierającymi wapń.

  Zastosowanie

  • Stosować jako nawóz magnezowy, między innymi w przypadkach niedoboru magnezu
  • Stosować jako dodatkowy środek stymulujący wzrost i kwitnięcie
  • Podawanie: Łącznie z roztworem zawierającym odżywkę albo poprzez spryskiwanie liści (1 ml/l)

  Dawkowanie

  1-2 ml na 1 litr wody.

  Ostrzeżenie

  Dobry nawóz zawiera wszystkie niezbędne elementy w odpowiednich proporcjach. Przedawkowanie magnezu może doprowadzić do powstania niedoboru wapnia. Dlatego podczas ustalania dawki należy zachować ostrożność; przedawkowanie może być szkodliwe dla rośliny!

  Wapń

  Ten nawóz mineralny zawiera 15% Ca i nie zawiera chlorków. Wapń jest niezbędny dla roślin; odpowiada on między innymi za strukturalną i fizjologiczną stabilność tkanek roślinnych. Wapń stabilizuje ściany komórkowe, wywiera wpływ na hormony wzrostu oraz reguluje transport wody i składników odżywczych wewnątrz rośliny.

  Płynny nawóz wapniowy może zostać natychmiast wchłonięty przez roślinę i bezpośrednio wzmacnia tkankę komórkową.

  Płynny nawóz wapniowy można łączyć z innymi nawozami. Jednak nawozu tego w postaci stężonej nie można łączyć z nawozami zawierającymi fosforan, cytrynian i siarczan.

  Zastosowanie

  • Stosować jako nawóz wapniowy, między innymi w przypadkach niedoboru wapnia
  • Stosować jako dodatkowy środek stymulujący wzrost

  Dawkowanie

  1-2 ml na 1 litr wody.

  Ostrzeżenie

  Dobry nawóz zawiera wszystkie niezbędne elementy w odpowiednich proporcjach. Przedawkowanie wapnia może doprowadzić do powstania niedoboru magnezu. Dlatego podczas ustalania dawki należy zachować ostrożność; przedawkowanie może być szkodliwe dla rośliny!

  Żelazo

  Żelazo jest niezbędne dla roślin; stanowi ono między innymi składnik chlorofilu i odgrywa wiodącą rolę w procesie fotosyntezy. Co więcej, wywiera ono istotny wpływ na procesy fizjologiczne i utrzymanie równowagi energetycznej.

  Płynny chelat żelaza może zostać natychmiast wchłonięty przez roślinę. Można go łączyć ze wszystkimi nawozami, a ponadto zachowuje trwałość w każdym roztworze o zwykłej wartości pH.

  Zastosowanie

  • Stosować jako nawóz żelazowy, między innymi w przypadkach niedoboru żelaza
  • Stosować jako dodatkowy środek stymulujący wzrost i kwitnięcie

  Dawkowanie

  • Dawka podtrzymująca: 1:1500 => (10 mm/l) 0,75 ml/litr
  • Średni niedobór: 1:1000 => (15 mm/l) 1 ml/litr
  • Znaczny niedobór: 1:500 => (30 mm/l) 2 ml/litr

  Ostrzeżenie

  Dobry nawóz zawiera wszystkie niezbędne elementy w odpowiednich proporcjach. Przedawkowanie żelaza nie powoduje uszkodzenia rośliny, ale zakłóca wchłanianie fosforanu. Dlatego podczas ustalania dawki należy zachować ostrożność. Fe zawiera 0,06% żelaza (0,03% Fe-DTPA i 0,03% Fe-EDDHA).

  Potas

  Ten organiczny nawóz mineralny zawiera 20% K2O i nie zawiera chlorków.

  Potas jest niezbędny dla roślin. Odgrywa on między innymi ważną rolę w stymulowaniu kwitnięcia, syntezie białek i węglowodanów, utrzymywaniu równowagi wodnej oraz transporcie wody i składników odżywczych wewnątrz rośliny.

  Potas może zostać natychmiast wchłonięty przez roślinę, wzmacnia tkankę komórkową, zwiększa wytrzymałość rośliny oraz korzystnie wpływa na ilość i jakość kwiatów.

  Potasu w postaci stężonej nie można łączyć z nawozami zawierającymi wapń i magnez.

  Zastosowanie

  • Stosować jako nawóz potasowy, między innymi w przypadkach niedoboru potasu
  • Stosować jako dodatkowy środek stymulujący kwitnięcie

  Dawkowanie

  1-2 ml na 1 litr wody.

  Ostrzeżenie

  Dobry nawóz zawiera wszystkie niezbędne elementy w odpowiednich proporcjach. Przedawkowanie potasu może doprowadzić do powstania niedoborów wapnia i magnezu oraz zakwaszenia środowiska korzeni. Dlatego podczas ustalania dawki należy zachować ostrożność; przedawkowanie może być szkodliwe dla rośliny!

  Additional info

  Dodatkowe informacje

  Image
  CANNA Mononutrients
  Dostępne w pojemności
  1L
  Image
  Product info