Product info

Dlaczego warto używać CANNA COCO?

Wyrafinowane połączenie substratu wysokiej jakości i nawozów stanowi gwarancję najlepszych rezultatów. Hodowcy którzy naprawdę chcą mieć to co najlepsze, wybierają CANNA COCO.

  • CANNA COCO wspomaga wzrost korzeni
  • Przyjazny dla środowiska naturalnego
  • Uprawa bez wysiłku
  • CANNA COCO reguluje ilość i czas wchłaniania wody i substancji odżywczych

Produkty: pytania/odpowiedzi

Ile miejsca potrzebuję do uprawy roślin?

Pamiętaj aby nie umieszczać zbyt wielu roślin na jednym metrze kwadratowym. Rośliny rosnące przy użyciu CANNA COCO rosną większe i potrzebują więcej miejsca niż te uprawiane w wełnie mineralnej czy ziemi doniczkowej.

Jak przechowywać produkty CANNA?

Pamiętaj, że światło negatywnie wpływa na chelaty żelaza. W związku z tym bardzo ważne jest, aby nie były narażone na działanie światła ultrafioletowego. Produkty mineralne należy przechowywać w ciemnym miejscu i temperaturze pokojowej, natomiast produkty pochodzenia naturalnego w ciemnym i chłodnym miejscu. Pamiętaj też, że światło powoduje wzrost glonów w pożywce.

Jak ustalać dawkę składników odżywczych?

W trakcie uprawy zachowuj notatki o ilości składników odżywczych i dodatków, które dodajesz do każdego zbiornika. Będzie to dobrym punktem wyjścia do przygotowania następnej pożywki.

Jak przygotować roztwór składników odżywczych?

Rób to powoli i dokładnie, nie spiesz się. Ma to zasadnicze znaczenie dla wzrostu, kwitnienia, rozwoju oraz uzyskania najlepszych rezultatów.

Jak rozpocząć uprawę w płytach COGr?

Uprawę roślin w płytach COGr z zamkniętym obiegiem najłatwiej jest rozpocząć poprzez zrobienie nacięć (otworów odwadniających), a następnie obracając napełnić je płynem buforującym.

Co oznacza powiedzenie „Pamiętaj chemiku młody, wlewaj zawsze kwas do wody..”?

Podczas rozcieńczania produktów kwaśnych (np. pH-) zawsze należy dodawać go do wody nigdy wody do kwasu. Może to spowodować jego „zagotowanie” i poważne oparzenia!

W jakiej kolejności regulować pH? Przed wymieszaniem składników odżywczych czy po?

Należy wziąć EC jako punkt wyjścia. Zmierz i określ czy powinien być wyższy lub niższy w oparciu o wartości podane w instrukcji. Dopiero po ustaleniu odpowiedniego EC należy regulować pH za pomocą pH+ lub pH- jeśli to konieczne. Staraj się robić to powoli i dokładnie, aby wartość pH pożywki była prawidłowa już po pierwszej próbie.

Jak prawidłowo podlewać rośliny w CANNA COCO?

Namaczanie CANNA COCO przed sadzeniem nie jest konieczne. Zaleca się zwilżanie kokosu pożywką (2 ml CANNA Coco A & 2 ml Coco B/ litr o pH 5,5-6,2), zapewniając odpowiedni drenaż. CANNA COCO zawiera wtedy wystarczająco dużo składników odżywczych i wody na kilka dni. Ponadto prawidłowa temperatura (20-25°C) i wysoka wilgotność powietrza zagwarantują optymalny start.

Co się stanie jeśli użyję zbyt dużo pH+ i pH-?

Użycie zbyt dużej ilości pH+ i pH- wiąże się z problemem zaburzenia koncentracji wodorowęglanów i zdolności do buforowania wody. Aby tego uniknąć można uprzednio rozpuścić je w wodzie przed dodaniem do roztworu.

Regulacja pH za pomocą pH + lub pH-

Rozcieńcz niewielką ilość pH + albo pH - w naczyniu. Postaraj się uregulować wartość pH za pierwszym razem. Stosując dużą ilość pH + czy pH-, jeden po drugiej zakłóci stężenie wodorowęglanów w wodzie oraz wpłynie negatywnie na jej zdolność buforowania.

Stwórz własną tabelkę dawkowania
Grow Guide