Product info

Dlaczego warto używać CANNA AQUA?

Hydroponiczni hodowcy, którzy oczekują najlepszego z najlepszego wybierają CANNA AQUA. Linia produktów CANNA AQUA zawiera nawozy CANNA Aqua Vega i Aqua Flores oraz CANNA Aqua Clay Pebbles.

Nawozy CANNA AQUA są unikalne w porównaniu do innymi istniejących formuł odżywczych. Zalety nawozów CANNA AQUA

  • Precyzja w kontroli nawozów oznacza dobre zbiory
  • Przyjazny w użyciu, nie wymaga regulacji pH

Produkty: pytania/odpowiedzi

Używam systemu recyrkulacyjnego, powinienem użyć CANNA HYDRO czy CANNA AQUA?

CANNA opracowała CANNA AQUA do użycia w systemach recyrkulacyjnych. CANNA HYDRO powinna być używana do systemów run-to-waste. Nie należy mieszać ich ze sobą.

Ile pomp stosować do dostarczania wody roślinom?

Do dostarczania pożywki powinny być stosowane dwie pompy, aby mieć pewność że rośliny nie będą pozbawione wody gdy jedna z nich ulegnie awarii.

Czy pompa powietrza może mieć wpływ na pH pożywki?

W przypadku stosowania pomp powietrza w zbiorniku z mieszanką substancji odżywczych, należy pamiętać że mogą one podnosić wartość pH.

Czy korzenie mogą mieć negatywny wpływ na uprawę roślin?

Obserwuj korzenie bardzo dokładnie. W innym przypadku mogą one wrosnąć do otworów drenażowych co spowoduje zablokowanie odpływu wody lub ograniczy krążenie roztworu w systemach recyrkulacyjnych.

Jak przechowywać produkty CANNA?

Pamiętaj, że światło negatywnie wpływa na chelaty żelaza. W związku z tym bardzo ważne jest, aby nie były narażone na działanie światła ultrafioletowego. Produkty mineralne należy przechowywać w ciemnym miejscu i temperaturze pokojowej, natomiast produkty pochodzenia naturalnego w ciemnym i chłodnym miejscu. Pamiętaj też, że światło powoduje wzrost glonów w pożywce.

Jak ustalać dawkę składników odżywczych?

W trakcie uprawy zachowuj notatki o ilości składników odżywczych i dodatków, które dodajesz do każdego zbiornika. Będzie to dobrym punktem wyjścia do przygotowania następnej pożywki.

Jak przygotować roztwór składników odżywczych?

Rób to powoli i dokładnie, nie spiesz się. Ma to zasadnicze znaczenie dla wzrostu, kwitnienia, rozwoju oraz uzyskania najlepszych rezultatów.

Co oznacza powiedzenie „Pamiętaj chemiku młody, wlewaj zawsze kwas do wody..”?

Podczas rozcieńczania produktów kwaśnych (np. pH-) zawsze należy dodawać go do wody nigdy wody do kwasu. Może to spowodować jego „zagotowanie” i poważne oparzenia!

W jakiej kolejności regulować pH? Przed wymieszaniem składników odżywczych czy po?

Należy wziąć EC jako punkt wyjścia. Zmierz i określ czy powinien być wyższy lub niższy w oparciu o wartości podane w instrukcji. Dopiero po ustaleniu odpowiedniego EC należy regulować pH za pomocą pH+ lub pH- jeśli to konieczne. Staraj się robić to powoli i dokładnie, aby wartość pH pożywki była prawidłowa już po pierwszej próbie.

Czy warto używać CANNAZYM przy uprawie w AQUA Clay Pebbles?

Tak, CANNAZYM wydłuża żywotność Clay Pebbles i innych medium uprawowych przez rozkładanie martwych części korzeni.

Czy należy przepłukiwać Clay Pebbles wodą przed użyciem?

Keramzyt może mieć na sobie pewne sole, które spłuczesz bez problemu wodą. Dodatkową zaletą przepłukania jest to, że cząsteczki pyłu są spłukiwane co nie doprowadzi do ich odkładania się w układzie.

Co się stanie jeśli użyję zbyt dużo pH+ i pH-?

Użycie zbyt dużej ilości pH+ i pH- wiąże się z problemem zaburzenia koncentracji wodorowęglanów i zdolności do buforowania wody. Aby tego uniknąć można uprzednio rozpuścić je w wodzie przed dodaniem do roztworu.

Regulacja pH za pomocą pH + lub pH-

Rozcieńcz niewielką ilość pH + albo pH - w naczyniu. Postaraj się uregulować wartość pH za pierwszym razem. Stosując dużą ilość pH + czy pH-, jeden po drugiej zakłóci stężenie wodorowęglanów w wodzie oraz wpłynie negatywnie na jej zdolność buforowania.

Stwórz własną tabelkę dawkowania
Grow Guide