Product info

Dlaczego warto używać CANNA AQUA?

Hydroponiczni hodowcy, którzy oczekują najlepszego z najlepszego wybierają CANNA AQUA. Linia produktów CANNA AQUA zawiera nawozy CANNA Aqua Vega i Aqua Flores oraz CANNA Aqua Clay Pebbles.

Nawozy CANNA AQUA są unikalne w porównaniu do innymi istniejących formuł odżywczych. Zalety nawozów CANNA AQUA

  • Precyzja w kontroli nawozów oznacza dobre zbiory
  • Przyjazny w użyciu, nie wymaga regulacji pH

Produkty: pytania/odpowiedzi

Używam systemu recyrkulacyjnego. Powinienem użyć HYDRO czy AQUA?

CANNA opracowała CANNA AQUA do systemów recyrkulacyjnych. CANNA HYDRO powinna być używana do systemów run-to-waste. Proszę nie mieszać tych dwóch ze sobą!

Nie wykładaj wszystkich pieniędzy na jednego konia

Dwie pompy mogą być stosowane do dostarczania pożywki, aby mieć pewność, że rośliny nie będą pozostawione bez wody gdy jedna z dwóch pomp będzie działać wadliwie.

Powietrze i pH

Jeśli są jakieś pompy powietrza w zbiorniku substancji odżywczych, należy pamiętać, że mogą one podnieść wartość pH.

Wzrost korzeni

Obserwuj korzenie bardzo dokładnie. W przeciwnym razie mogą wrosnąć do otworów drenażowych. To zablokuje kanalizacje i zatrzyma krążenie.

Trzymaj składniki odżywcze w ciemności

Światło załamuje chelaty żelaza! W związku z tym jest bardzo ważne, aby upewnić się, że światło ultrafioletowe nie dociera do pożywki. Światło powoduje również wzrost glonów w pożywce, które mogą prowadzić do zatkania.

Ilość składników odżywczych

Zachowuj notatki o ilości składników odżywczych i dodatków dodawanych do każdego zbiornika składników odżywczych. Będzie to dobry punt wyjścia do przygotowania następnej pożywki!

Zbiornik składników odżywczych

Nie spiesz się rozcieńczaniem i uregulowaniem zbiornika ze składnikami odżywczymi! Ma to zasadnicze znaczenie dla wzrostu, kwitnienia, rozwoju roślin oraz do uzyskania najlepszych wyników.

Pamiętaj chemiku młody, zawsze wlewaj kwas do wody...

Podczas rozcieńczania produktu kwaśnego, zawsze trzeba dodawać kwas do wody, nigdy wody do kwasu, jeśli się rozleje może spowodować oparzenia skóry!

Mieszanie składników odżywczych

Weź EC jako punkt wyjścia, zmierz i określ czy powinien być wyżej lub niżej, w oparciu o wartości podane w instrukcji. Dopiero wtedy powinieneś uregulować pH za pomocą pH+ lub pH-, jeśli to konieczne. Postaraj się, aby wartość pH pożywki była prawidłowa już po pierwszej próbie.

CANNAZYM i Clay Pebbles

CANNAZYM wydłuża żywotność Clay Pebbles i innych mediów uprawowych, ponieważ rozkłada martwe korzenie.

Spłucz clay pebbles

Keramzyt może mieć wysoką zawartość soli. Spłukując clay pebbles wodą, zmyjesz te szkodliwe sole. Dodatkową zaletą jest to, że cząstki pyłu są spłukiwane a to właśnie one mogą powodować zatory.

Nie używaj zbyt dużo pH+ i pH-

Użycie zbyt dużej ilości pH+ i pH- wiąże ze sobą problem zaburzenia koncentracji wodorowęglanów i zdolności do buforowania wody. Użycie zbyt dużej ilości pH+ lub pH-, może być zapobiegane poprzez uprzednie rozpuszczenie ich w wodzie przed dodaniem do roztworu.

Regulacja pH za pomocą pH + lub pH-

Rozcieńcz niewielką ilość pH + albo pH - w naczyniu. Postaraj się uregulować wartość pH za pierwszym razem. Stosując dużą ilość pH + czy pH-, jeden po drugiej zakłóci stężenie wodorowęglanów w wodzie oraz wpłynie negatywnie na jej zdolność buforowania.

Stwórz własną tabelkę dawkowania
Grow Guide