Produkty: pytania/odpowiedzi

Na stronie internetowej/etykietach zalecacie użycie CANNA PK 13/14 przez tydzień ale w sklepie polecają aby używać go dłużej niż przez tydzień?

Zalecamy używanie PK 13/14 przez okres jednego tygodnia. Odżywki CANNA zawierają pewne składniki P oraz K. Kiedy roślina jest w pewnym stadium rozwoju w okresie kwitnenia, nie możemy juz zwiększyć pożywienia dla niej ale możemy jedank zmienić stosunek P i K poprzez dodanie CANNA PK 13/14 przez tydzień.

Które bakterie zabija Trichoderma?

Tichoderma (z rodziny grzybów) nie zabija bakterii. W większości Trichoderama chroni rośliny przed szkodliwymi grzybami, poprzez ich zjadanie. Stymuluje również środowisko korzeni, dzięki czemu korzenie mogą rowijać się lepiej, czego wynikiem jest zwiększona ilość włosów korzeniowych. W rezultacie roślina zyskuje większą żywotność.

Trzymaj składniki odżywcze w ciemności

Światło załamuje chelaty żelaza! W związku z tym jest bardzo ważne, aby upewnić się, że światło ultrafioletowe nie dociera do pożywki. Światło powoduje również wzrost glonów w pożywce, które mogą prowadzić do zatkania.

Ilość składników odżywczych

Zachowuj notatki o ilości składników odżywczych i dodatków dodawanych do każdego zbiornika składników odżywczych. Będzie to dobry punt wyjścia do przygotowania następnej pożywki!

Zbiornik składników odżywczych

Nie spiesz się rozcieńczaniem i uregulowaniem zbiornika ze składnikami odżywczymi! Ma to zasadnicze znaczenie dla wzrostu, kwitnienia, rozwoju roślin oraz do uzyskania najlepszych wyników.

Rozcieńczanie CANNAZYM

Nigdy nie rozcieńczaj więcej CANNAZYM niż będziesz wsatnie użyć w ciągu 10 dni.

RHIZOTONIC i pH

Jeśli używasz CANNA RHIZOTONIC zawsze dodaj go do pożywki przed uregulowaniem pH; CANNA RHIZOTONIC jest naturalnym pH plus produktem.

Dokarmianie dolistne preparatem RHIZOTONIC

Dokarmianie dolistne z RHIZOTONIC jest najbardziej efektywne, gdy odbywa się w okresie gdy światła gasną, podczas uprawy wewnątrz lub tuż przed zachodem słońca, kiedy uprawiasz na zewnątrz.

Użyj PK 13/14, aby zapobiec gromadzeniu się

Zapobiegaj gromadzeniu się fosforanu i potasu za pomocą PK 13/14, nie więcej niż raz w tygodniu.

Pamiętaj chemiku młody, zawsze wlewaj kwas do wody...

Podczas rozcieńczania produktu kwaśnego, zawsze trzeba dodawać kwas do wody, nigdy wody do kwasu, jeśli się rozleje może spowodować oparzenia skóry!

Regulacja pH

Produkty przeznaczone do regulacji wartości pH są skoncentrowane. Czasami trudno jest dostosować pH prawidłowo przy pierwszej próbie. Aby ułatwić sobie życie, rozcieńcz jedną część regulatora pH na dziesięc części wody i użyj tego do regulacji pH w zbiorniku.

Mieszanie składników odżywczych

Weź EC jako punkt wyjścia, zmierz i określ czy powinien być wyżej lub niżej, w oparciu o wartości podane w instrukcji. Dopiero wtedy powinieneś uregulować pH za pomocą pH+ lub pH-, jeśli to konieczne. Postaraj się, aby wartość pH pożywki była prawidłowa już po pierwszej próbie.

Stwórz własną tabelkę dawkowania
Grow Guide