Produkty: pytania/odpowiedzi

Na stronie internetowej/etykietach zalecacie używanie CANNA PK 13/14 przez tydzień ale w sklepie polecają aby używać go dłużej – dlaczego?

Zalecamy używanie PK 13/14 przez okres jednego tygodnia. Odżywki CANNA zawierają składniki P oraz K. Kiedy roślina jest w pewnym stadium rozwoju w okresie kwitnienia nie można już zwiększyć dla niej dawki, ale można jednak zmienić stosunek P i K przez dodanie CANNA PK 13/14 przez właśnie jeden tydzień.

Które bakterie zabija Trichoderma?

Trichoderma (z rodziny grzybów) nie zabija bakterii. W większości Trichoderma chroni rośliny przed szkodliwymi grzybami, poprzez ich zjadanie. Stymuluje również środowisko korzeni, dzięki czemu korzenie mogą lepiej się rozwijać czego wynikiem jest zwiększona ilość korzeni włosowatych. W rezultacie roślina zyskuje większą żywotność.

Jak przechowywać produkty CANNA?

Pamiętaj, że światło negatywnie wpływa na chelaty żelaza. W związku z tym bardzo ważne jest, aby nie były narażone na działanie światła ultrafioletowego. Produkty mineralne należy przechowywać w ciemnym miejscu i temperaturze pokojowej, natomiast produkty pochodzenia naturalnego w ciemnym i chłodnym miejscu. Pamiętaj też, że światło powoduje wzrost glonów w pożywce.

Jak ustalać dawkę składników odżywczych?

W trakcie uprawy zachowuj notatki o ilości składników odżywczych i dodatków, które dodajesz do każdego zbiornika. Będzie to dobrym punktem wyjścia do przygotowania następnej pożywki.

Jak przygotować roztwór składników odżywczych?

Rób to powoli i dokładnie, nie spiesz się. Ma to zasadnicze znaczenie dla wzrostu, kwitnienia, rozwoju oraz uzyskania najlepszych rezultatów.

Jak długo mogę przechowywać rozcieńczony CANNAZYM?

Nigdy nie rozcieńczaj więcej CANNAZYM niż będziesz w stanie zużyć w ciągu 10 dni.

W jakiej kolejności dodawać RHIZOTONIC do pożywki?

Jeśli używasz CANNA RHIZOTONIC zawsze dodaj go do pożywki przed regulacją pH. CANNA RHIZOTONIC jest naturalnym produktem podnoszącym pH.

Jak stosować oprysk dolistny preparatem RHIZOTONIC?

Odżywianie dolistne przy użyciu RHIZOTONIC jest najbardziej efektywne gdy odbywa się w okresie gdy gasną światła (przy uprawie wewnątrz) lub tuż przed zachodem słońca (przy uprawie na zewnątrz).

Użyj PK 13/14, aby zapobiec gromadzeniu się

Zapobiegaj gromadzeniu się fosforanu i potasu za pomocą PK 13/14, nie więcej niż raz w tygodniu.

Co oznacza powiedzenie „Pamiętaj chemiku młody, wlewaj zawsze kwas do wody..”?

Podczas rozcieńczania produktów kwaśnych (np. pH-) zawsze należy dodawać go do wody nigdy wody do kwasu. Może to spowodować jego „zagotowanie” i poważne oparzenia!

W jaki sposób regulować pH?

Produkty przeznaczone do regulacji wartości pH roztworu są skoncentrowane. Czasami trudno jest wyregulować prawidłowo pH przy pierwszej próbie. Aby tego uniknąć i ułatwić sobie pracę, rozcieńcz jedną część regulatora pH na dziesięć części wody i użyj tego do regulacji pH w zbiorniku.

W jakiej kolejności regulować pH? Przed wymieszaniem składników odżywczych czy po?

Należy wziąć EC jako punkt wyjścia. Zmierz i określ czy powinien być wyższy lub niższy w oparciu o wartości podane w instrukcji. Dopiero po ustaleniu odpowiedniego EC należy regulować pH za pomocą pH+ lub pH- jeśli to konieczne. Staraj się robić to powoli i dokładnie, aby wartość pH pożywki była prawidłowa już po pierwszej próbie.

Stwórz własną tabelkę dawkowania
Grow Guide