Product info

Dlaczego warto używać CANNA TERRA?

CANNA TERRA jest specjalnie opracowana do uprawy roślin w glebie na bazie torfu. Zalerty CANNA TERRA

  • Wysokie plony
  • Łatwy w użyciu, idealny dla niedoświadczonych hodowców
  • Nawozy TERRA są apsorbowane szybko
  • Lepszy wzrost i kwitnienie

Produkty: pytania/odpowiedzi

Podłoża ogrodnicze

Czy masz problemy z podłożem, które staje się skompresowane i absorbuje wodę z trudem? Można to łatwo przezwyciężyć poprzez zmieszanie COCO z podłożem doniczkowym, co zapewni ponowne wchłanianie wody.

Jaka jest prawidłowa temperatura i pH wody?

W celu zapewnienia dobrego rozwoju korzeni, dostarczana woda musi wynosić 18 - 22°C. Gdy dostarczana woda ma temperaturę poniżej 15°C zdolność absorbowania przez korzeń szybko maleje co prowadzi do zahamowania wzrostu i obniżenia plonów. Jeśli roztwór odżywczy jest mieszany z zimną wodą, jego pH będzie wzrastało wraz z jego ogrzewaniem. W tym przypadku wysokiemu pH można zapobiec ustawiając początkowe pH nieco niższe niż oczekiwane.

Podłoża ogrodnicze CANNA

Im większa jest ilość składników odżywczych, które zostały dodane do podłoża na początku, tym trudniej będzie sadzonkom je przyswoić. Tego problemu można uniknąć stosując podłoża ogrodnicze CANNA.

Jak przechowywać produkty CANNA?

Pamiętaj, że światło negatywnie wpływa na chelaty żelaza. W związku z tym bardzo ważne jest, aby nie były narażone na działanie światła ultrafioletowego. Produkty mineralne należy przechowywać w ciemnym miejscu i temperaturze pokojowej, natomiast produkty pochodzenia naturalnego w ciemnym i chłodnym miejscu. Pamiętaj też, że światło powoduje wzrost glonów w pożywce.

Jak ustalać dawkę składników odżywczych?

W trakcie uprawy zachowuj notatki o ilości składników odżywczych i dodatków, które dodajesz do każdego zbiornika. Będzie to dobrym punktem wyjścia do przygotowania następnej pożywki.

Jak przygotować roztwór składników odżywczych?

Rób to powoli i dokładnie, nie spiesz się. Ma to zasadnicze znaczenie dla wzrostu, kwitnienia, rozwoju oraz uzyskania najlepszych rezultatów.

Czym grozi zbyt wysokie EC?

Bardzo wysoka wartość EC zwiększa ryzyko spalania roślin zwłaszcza tych, które są bezpośrednio pod lampą. W celu zmniejszenia ryzyka poparzenia roślin, ziemię można przepłukać przy użyciu wody z CANNAZYM (roztworem o pH 5,8.)

Kiedy zmienić odżywkę na CANNA Terra Flores?

CANNA Terra Vega należy zmienić na CANNA Terra Flores w chwili kiedy zaczynają się rozwijać kwiaty. Normalnie rzecz biorąc będzie to po naświetlaniu roślin przez 12 godzin na dobę, przez okres od 1 do 3 tygodni.

Co oznacza powiedzenie „Pamiętaj chemiku młody, wlewaj zawsze kwas do wody..”?

Podczas rozcieńczania produktów kwaśnych (np. pH-) zawsze należy dodawać go do wody nigdy wody do kwasu. Może to spowodować jego „zagotowanie” i poważne oparzenia!

W jakiej kolejności regulować pH? Przed wymieszaniem składników odżywczych czy po?

Należy wziąć EC jako punkt wyjścia. Zmierz i określ czy powinien być wyższy lub niższy w oparciu o wartości podane w instrukcji. Dopiero po ustaleniu odpowiedniego EC należy regulować pH za pomocą pH+ lub pH- jeśli to konieczne. Staraj się robić to powoli i dokładnie, aby wartość pH pożywki była prawidłowa już po pierwszej próbie.

Jak używać CANNAZYM przy uprawie doniczkowej?

CANNAZYM może być stosowany w sposób ciągły co jest szczególnie łatwe do osiągnięcia mieszając go z odżywką w proporcji 2,5ml/l (1:400) lub może być podawany raz w tygodniu w dawce 10ml/l (1:100). Inną możliwością jest dodawanie CANNAZYM do zbiornika głównego jeśli jest to tylko 25% jego objętości w dawce 10ml/l (1:100). CANNAZYM sprawia, że podłoże może być użyte ponownie.

Co się stanie jeśli użyję zbyt dużo pH+ i pH-?

Użycie zbyt dużej ilości pH+ i pH- wiąże się z problemem zaburzenia koncentracji wodorowęglanów i zdolności do buforowania wody. Aby tego uniknąć można uprzednio rozpuścić je w wodzie przed dodaniem do roztworu.

Regulacja pH za pomocą pH + lub pH-

Rozcieńcz niewielką ilość pH + albo pH - w naczyniu. Postaraj się uregulować wartość pH za pierwszym razem. Stosując dużą ilość pH + czy pH-, jeden po drugiej zakłóci stężenie wodorowęglanów w wodzie oraz wpłynie negatywnie na jej zdolność buforowania.

Stwórz własną tabelkę dawkowania
Grow Guide