Nie każde podłoże jest odpowiednie do uprawy w systemie recyrkulacyjnym. Ponadto, są powody dlaczego istnieją specjalne substancje odżywcze do tej metody.

Jakie podłoże powinno być używane z systemem recyrkulacji?

Z systemami zalewowymi i przepływowymi oraz z systemem kropelkowym można używać podłoży. Większość odżywek dla systemów recyrkulacji jest dostosowana do obojętnego podłoża. Obojętne podłoże nie pobiera składników odżywczych ani ich nie dodaje. Nie oznacza to, że nie wpływa na pH odżywki. Dobrym przykładem obojętnego podłoża jest wełna mineralna, która nie wpływa na współczynnik EC, ale zwiększa wartość pH. Podłoże ogrodnicze nie jest podłożem obojętnym, ponieważ zawiera składniki odżywcze, co — w połączeniu z odżywką — może spowodować przedawkowanie niektórych elementów.

Włókno kokosowe działa odwrotnie: pobiera z odżywki pewne elementy. Jeśli odżywka przeznaczona do systemów recyrkulacji zostanie użyta w połączeniu z tym podłożem, może to spowodować niedobór niektórych składników odżywczych. Granulat ceramiczny, perlit i wełna mineralna to przykłady podłoży obojętnych. Te podłoża nie zawierają składników odżywczych ani nie pobierają ich z roztworu odżywczego.

Image
AQUA substrate, nutrients & additives

CANNA HYDRO a CANNA AQUA

CANNA HYDRO to idealna odżywka z powodzeniem używana w systemach recyrkulacji. Niedawno została wprowadzona na rynek odżywka CANNA AQUA, która ma kilka cech przydatnych podczas uprawy w systemach recyrkulacji. Współczynnika pH odżywki CANNA AQUA nie trzeba regulować w fazie wzrostu, jeśli został na początku ustawiony na wartość 5,2. Będzie utrzymywany w zakresie od 5,2 do 6,2. Wykres na stronie 4 przedstawia przekonujące wyniki kilku obszernych inicjatyw badawczych wstępnie przygotowanych przez dział badawczy CANNA. Preparaty CANNA AQUA zawierają specjalne odżywki gwarantujące, że w produkcie końcowym nie ma pozostałości odżywek wykorzystywanych w systemach recyrkulacyjnych.

ODŻYWKI CANNA AQUA

Image
AQUA substrate, nutrients & additives

Odżywka CANNA AQUA została zaprojektowana specjalnie do systemów recyrkulacyjnych, w których współczynnik pH pozostaje stabilny przez określony czas. Dodatkowo CANNA AQUA zawiera krzemiany, kwasy humusowe i fulwowe oraz ekstrakty z alg, które zapewniają jeszcze większą wydajność. Odżywki CANNA dają efekty biotropowe. Są w naturalny sposób absorbowane przez systemy biologiczne roślin i zapewniają najlepsze możliwe zrównoważenie między wzrostem i odpornością komórek roślin.

CANNA Aqua Vega

W początkowej fazie wzrostu tworzy się podstawa przyszłego kwitnienia i plonów. Zdrowy i silny wzrost jest skokowy i charakteryzuje się intensywnym ukorzenieniem. Preparat Aqua Vega został zaprojektowany tak, aby jak najlepiej zaspokajać potrzeby roślin. Pełna absorpcja składników odżywczych i wody od początku rozwoju jest możliwa dzięki dużej liczbie bezpośrednio absorbowanych składników odżywczych, wysokiej jakości, zawartości azotu, najwyższej jakości chelatów żelazowych (EDDHA) i pierwiastków śladowych.

W fazie kwitnienia niezwykle istotne jest, aby wszystkie niezbędne składniki odżywcze były dostępne i zostały dostarczone w odpowiedniej ilości. Aqua Flores stymuluje wzrost owoców i zawiera wszystkie niezbędne składniki wymagane w fazie kwitnienia. Podczas kwitnienia rośliny wymagają na przykład mniej azotu. Natomiast zapotrzebowanie na potas i fosforany jest większe. Preparat Aqua Flores jest bogaty w te elementy, a specjalnie dobrane pierwiastki śladowe umożliwiają bezpośrednią absorpcję; w wyniku uzyskujemy idealne kwitnienie.

DODATKI CANNA

Do odżywki CANNA AQUA można dodawać dokładnie obliczone dawki substancji odżywczych stymulujących wzrost i kwitnienie szybko rosnących roślin. Inne produkty CANNA, takie jak RHIZOTONIC (wspierający rozwój korzeni i reakcję na stres), CANNAZYM (zdrowe środowisko korzeniowe), PK 13/14 (stymulowanie kwitnienia) i CANNABOOST (stymulowanie metabolizmu i produkcji cukru) zapewniają dodatkowe wsparcie podczas różnych faz rozwoju rośliny. W połączeniu produktami CANNA zapewniają roślinom optymalne wspomaganie w okresie wzrostu i kwitnienia, gwarantując obfite zbiory.

Tagi :