W 1998 roku popularność podłoża kokosowego wzrosła tak znacznie, że pojawiły się problemy z surowcem. Ponieważ liderzy rynku podłoży ogrodniczych i producenci substratów nie mogli dłużej ignorować tego produktu, zaczęli wykorzystywać surowce z różnych źródeł, nie zwracając dostatecznej uwagi na ich jakość.

Spowodowało to ogromne zniszczenia upraw, szczególnie we Francji i w Holandii. Aby zapobiec problemom z dostawami na czas, firma CANNA zdecydowała się na inwestycje zagraniczne w lokalną infrastrukturę. Wybudowano betonowe bunkry do przechowywania, wprowadzono mechanizację i podpisano kontrakty z wybranymi hodowcami.

Zalety: kontrolowane dostawy o idealnej wielkości (przesiewy 1,25 cm), zbieranie plonów bez kontaktu z podłożem ogrodniczym i sterowane dojrzewanie/kompostowanie. Dzięki tym działaniom uzyskano produkt wolny od insektów, chwastów i chorób, który jako pierwszy w Holandii spełnił standardy RHP.

Image
COCO Quality

CANNA - znak jakości RHP

Fundacja RHP (znak jakości dla podłoży) jest znana w branży podłoży ogrodniczych w Holandii — kontroluje podłoża i surowce. Kontrola nie jest ograniczona do produktu końcowego, obejmuje również pozyskiwanie i przetwarzanie surowców — wszystkich, które znajdują się w 50-litrowym worku z pożywką CANNA Coco Professional Plus. Znak jakości RHP został włączony do pakietu certyfikacji ECAS (europejski organ certyfikacji dla rolnictwa). ECAS monitoruje cały proces produkcji w firmie CANNA — od fabryki w Indiach do użytkownika końcowego, aby mieć pewność, że podłoże CANNA COCO spełnia wszystkie warunki certyfikatu.

Image
COCO Quality

Produkty ze znakiem jakości RHP spełniają najwyższe wymagania fizyczne i chemiczne oraz są wolne od chwastów i organizmów chorobotwórczych. Standard RHP można uzyskać na dwa sposoby: sterylizując parą włókna kokosowe lub drobiazgowo kontrolując proces produkcji. Wadą sterylizacji produktu za pomocą pary jest brak naturalnego zabezpieczenia upraw przed szkodliwymi pleśniami, takimi jak Pythium. Sterylizacja parą przekształca również pożyteczne dla roślin azotany w toksyczne azotyny. W firmie CANNA podjęto trudną decyzję o rezygnacji ze sterylizacji parą. Nasz proces buforowania umożliwia wstępne zaprogramowanie wieku pożywki. Dzięki temu zawsze potrafimy zapewnić materiał wysokiej jakości.

Image
COCO Quality

Przyjazność dla środowiska i profesjonalizm!

CANNA COCO to w 100% naturalny środek stymulujący wzrost i kwitnienie, produkowany i stosowany od wielu lat. CANNA, jedna z pierwszych firm holenderskich stosujących włókna kokosowe, odegrała ogromną rolę w ich popularyzacji w ogrodnictwie. CANNA COCO to produkty nie tylko wysokiej jakości, ale również wyjątkowo przyjazne dla środowiska. Przez wiele lat surowiec ten był traktowany jako odpad, a w takich krajach, jak Sri Lanka czy Indie krajobraz szpeciły ogromne i bezużyteczne kokosowe hałdy. Poddane specjalnemu biologicznemu procesowi kompostowania odpady te zostały przekształcone w wysokiej jakości produkt. Ta innowacja była, i ciągle jest, ważnym elementem lokalnej gospodarki w Indiach i na Sri Lance. To oraz unikalna charakterystyka wzrostu sprawiają, że CANNA COCO będzie znakomitym systemem teraz i w przyszłości!

Czołowy holenderski hodowca sprzedaje warzywa uprawiane na podłożu COCO

Hartman BV to największa firma ogrodnicza w Holandii, z uprawami na powierzchni 21 ha. Albert Heijn (spółka nadrzędna: AHOLD) był ich wyłącznym klientem od 20 lat.

Willem Hartman hoduje wszelkie ogórki, papryki i pomidory, a także wiele warzyw egzotycznych, które można potem znaleźć na półkach sklepowych. Po wielu latach testowania różnych naturalnych podłoży Hartman zdecydował się na stosowanie podłoża kokosowego w niemal całej swojej firmie. „Problemy związane z gęstwiną korzeni na dwóch hektarach ogórków przyspieszyły decyzję” — powiedział Hartman. „Teraz nasze ogórki rosną w donicach wykonanych z włókna kokosowego! Doniczka jest stopniowo wykorzystywana w miarę wzrostu korzeni”.

Oprócz lepszego wyglądu, korzenie na podłożu kokosowym rozwijają się łatwiej i lepiej w porównaniu z podłożem z wełny mineralnej. „Dzięki temu, że korzenie są zdrowsze, rośliny lepiej rosną i występuje mniej problemów”. To z kolei zapewnia dłuższe zachowanie świeżości, a także koloru i walorów smakowych” — oświadczył Hartman.

Jego firma dąży do zapewnienia jak najwyższej jakości. Jest to niezwykle istotne, gdyż klienci oczekują towarów najwyższej jakości. Znakomite ukorzenienie na podłożu kokosowym w połączeniu z kontrolą biologiczną jeszcze bardziej poprawiają jakość produktów firmy. Liście papryki wyglądają zdrowo i są lekko uniesione do góry. „Czy nie o tym marzy każdy hodowca?” — zapytał.

Tagi :