Ponieważ podłoże CANNA COCO jest całkowicie organiczne, ma stosunkowo wysoką pojemność wymiany kationów PWK (ang. CationExchange Capacity, CEC). Oznacza to, że podłoże jest w stanie intensywnie absorbować i zatrzymać pewne substancje odżywcze. Dlatego muszą one być dostarczane w specjalnej formie, przyswajalnej dla roślin.

Image
CANNA COCO

Specjalna charakterystyka podłoży COCO w połączeniu z unikalnym wstępnym procesem buforowania powodują, że można teraz połączyć w jednej mieszance substancje wspomagające wegetację z substancjami wspomagającymi kwitnienie. Podłoże i roślina kontrolują, które składniki odżywcze mają być uwalniane w odpowiednim czasie. Hodowca nie musi pamiętać o zmianie odżywki stymulującej wzrost na odżywkę stymulującą kwitnienie!

Dlaczego A i B?

CANNA COCO to odżywka składająca się z dwóch części, dlatego występuje w wersji A i B. Jest to istotne, ponieważ stężenie i postać dostarczanych składników odżywczych oddziałują na siebie w skoncentrowanej formie. To oddziaływanie może spowodować nieodwracalne gromadzenie się osadów i ogólną zmianę tych specjalistycznych postaci składników odżywczych do podłoży kokosowych.

Porównanie CANNA Coco Plus i COGr

Zacznijmy od tego, że podłoże CANNA Coco Plus jest dużo łatwiejsze do stosowania i dostępne w workach o pojemności 50 litrów, co umożliwia uprawę w donicach. Drugą zaletą podłoża CANNA Coco Plus jest wstępne buforowanie. Po trzecie, stworzyliśmy uniwersalną odżywkę odpowiednią zarówno w okresie wzrostu, jak i w okresie kwitnienia. Innymi słowy: Łatwość użycia są kluczowym pojęciem charakteryzującym podłoża COCO.

Image
CANNA COGr Slabs

Podłoże COGr jest dostępne tylko w formie płyt, idealnie pasujących do pojemników stosowanych w branży. Płyty nie są wstępnie buforowane, więc nie zawierają wilgoci koniecznej do pomyślnegobuforowania. Są natomiast prasowane, dzięki czemu łatwo jest je przenosić i układać w miejscu uprawiania. Wcześniej wspomniana kompletna linia substancji odżywczych do podłoży COGr umożliwia hodowcom precyzyjne nawożenie roślin. Podłoże COGr nie jest tak łatwe w użyciu, jak CANNA COCO, ale stosowane poprawnie, zagwarantuje wysokie plony. Innymi słowy, podłoże CANNA COGr jest przeznaczone dla ekspertów!

Osiągnij maksymalne korzyści z COGr!

Podłoże COGr zawiera specjalnie dobraną mieszankę miału kokosowego, włókien kokosowych i granulatu kokosowego. Ta pożywka jest korzystna, gdyż została napowietrzona, dlatego łatwo ją kontrolować. Skutkuje to szybszym ukorzenianiem i wyższymi plonami! Podłoże COGr jest skompresowane i wysuszone, aby można je łatwiej transportować i przechowywać. To sprawia, że jest idealne dla wymagających hodowców.

Image
CANNA COGr

Specjalnie do użytku z podłożem COGr zostały opracowane trzy rewolucyjne produkty do nawożenia:

  1. COGr Buffer Agent
  2. COGr Vega
  3. COGr Flores

Zapewniają one roślinom optymalne warunki do ukorzeniania, wzrostu i kwitnienia. Podłoże COGr może być używane trzykrotnie, bez utraty jakości. Asortyment COGr to sprawdzony system, który szybko stał się w Holandii wybieraną metodą prowadzenia upraw na podłożach kokosowych. Głównym elementem tego systemu są skompresowane, niebuforowane płyty kokosowe, które wymagają nasączenia przez użytkownika specjalnym środkiem buforującym COGr. Te substancje odżywcze zawierają kwasy humusowe i fulwowe poprawiające przyswajanie, jak również krzem zwiększający odporność na szkodniki i choroby.

Hodowcy, którzy chcą stosować ten system wykorzystując doniczki, mogą w zwykły sposób wykonać buforowanie płyt, a następnie przenieść zawartość do doniczek. Każda płyta po zdekompresowaniu to 21 do 25 litrów podłoża kokosowego. Opakowanie COGr Buffering Agent zawiera 1 litr środka buforującego do rozpuszczenia w 500 litrach wody – jedna aplikacja na zbiór. Z dwóch litrów składników odżywczych CANNA COGr (1 litr A, 1 litr B) można uzyskać 250 litrów odżywki o pełnej mocy. Jest to uniwersalna reguła w przypadku twardej, jak i miękkiej wody.

Warto wiedzieć...

Martin i Gerhardt to dwaj szwajcarscy hodowcy, którzy zajmują się uprawą od początku lat 90. Odkąd zaczęli stosować produkty CANNA COCO nie potrzebują w swoich szklarniach żadnych innych podłoży. Dwa lata temu, gdy zamienili COCO na COGr, bez żadnych problemów i bez zbędnego wysiłku zbierali plony 6 razy w ciągu roku.

Wielu hodowców z podziwem patrzy na osiągnięcia Martina i Gerhardta. „Uważam, że największą zaletą COGr jest możliwość bezproblemowej obsługi trzykrotnych plonów pod rząd. W przeszłości używaliśmy podłoża ogrodniczego, które niemal zrujnowało moje plecy”. Płyty COGr są lekkie jak piórka i sztywne, dlatego łatwo je przenosić. „Zebranie plonów i zasadzenie na podłożu 250 nowych roślin trwa tylko godzinę. Gerhardt zbiera stare rośliny, a ja idę za nim i w pustych otworach umieszczam nowe sadzonki. Nie trzeba nosić nowych płyt ani ciężkich worków z podłożem ogrodniczym. Nie ma lepszej metody”, Oprócz wyjątkowo łatwej obsługi i niskich kosztów nowa pożywka sprawia, że zbiory są apetyczne i mają znakomitą jakość. Dzięki lekkości podłoża kokosowego rozwój korzeni jest wyjątkowo szybki. Stwierdzono również, że rośliny uprawiane na podłożu COGr są odporne na wysokie temperatury. „Ostatniego lata temperatura przez wiele tygodni przekraczała 38˚C. A jednak plony były fantastyczne”.

Dodatki

Do podłoża CANNA COCO można dodawać dokładnie obliczone dawki substancji odżywczych stymulujących wzrost i kwitnienie szybko rosnących roślin. Inne produkty CANNA, takie jak RHIZOTONIC (stymulujący rozwój korzeni, poprawiający stan roślin), CANNAZYM (zapewniający zdrowe środowisko korzeniowe) i PK 13-14 (stymulujący kwitnienie) wspomagają roślinę w różnych fazach rozwoju.

W połączeniu produktami CANNA zapewniają roślinom optymalne wspomaganie w okresie wzrostu i kwitnienia, gwarantując obfite zbiory.

Tagi :