AQUA

Aqua InfoPaper

AQUA InfoPaperChcesz wiedzieć więcej o CANNA AQUA? W tym infopaper wyjaśniamy wszystko o uprawie w systemach z recyrkulacją.

Pobierz
Hydroponika w skrócie

Hydroponika w skrócie

Systemy upraw hydroponicznych są niezwykle popularne i prawdopodobnie staną się jeszcze bardziej powszechne. Są one odpowiednie do stosowania zarówno w małej, jak i w dużej skali. Opcje bezpośredniej kontroli oznaczają wyższe plony tam, gdzie stosuje się prawidłowe substancje odżywcze.

Systemy recyrkulacyjne

Systemy recyrkulacyjne

W systemach recyrkulacyjnych nie dochodzi do wypuszczenia wody, ale do jej ponownego wykorzystania. Istnieje kilka różnych rodzajów systemów recyrkulacyjnych: Nutrient Flow Technique (NFT), aeroponika, systemy odpływowe i zalewowe oraz systemy kroplowe.

Używanie systemów recyrkulacyjnych

Używanie systemów recyrkulacyjnych

Uprawa w systemie recyrkulacji posiada wiele zalet. Jednak minusem jest to, że systemy recyrkulacji wymagają większej precyzji oraz dokładniejszego monitorowania odżywek i roślin.

Wszystko o EC i pH używając AQUA

Wszystko o EC i pH używając AQUA

W systemach recyrkulacji, wartość pH może się wahać znacznie więcej niż w run-to-waste systemach. To samo dotyczy wartości EC. Więc dobrze jest regularnie sprawdzać poziom EC i pH. Ale... odżywki AQUA są wyważone w taki sposób, że regulacji pH nie jest konieczna.

Uprawa w systemch recyrkulacyjnych

Uprawa w systemch recyrkulacyjnych

Istnieje kilka rzeczy, które trzeba wziąć pod uwagę przy uprawie w systemie recyrkulacji. Potrzebna jest dobra jakość wody, odpowiednia kompozycja składników odżywczych i odpowiednia temperatura w pomieszczeniu uprawowym.

AQUA podłoże, składniki odżywcze & dodatki

AQUA podłoże, składniki odżywcze & dodatki

Nie każde podłoże jest odpowiednie do uprawy w systemie recyrkulacyjnym. Ponadto, są powody dlaczego istnieją specjalne substancje odżywcze do tej metody.